هولوکاست,محمود احمدی نژاد,رازهای هولوکاست

رازهای انکار هولوکاست و طراحان آن

محمود احمدی نژاد: «همه مقدمات تاسيس رژيم صهيونيستي مبتني بر دروغ و فريبكاري است، هولوكاست يكي از اين دروغ‌هاي بزرگ است.»

از روزی که احمدی نژاد با این اظهارات واقعه هولوکاست یعنی کشتار جمعی و سازمان یافته یهودی ها در جنگ جهانی دوم را انکار کرد، هولوکاست تبدیل به یک موضوع مهم در سیاست خارجی ایران شده است. در انتخابات سال ۸۸ نامزدهای اصلاح طلب ریاست جمهوری از طرح این موضوع در سیاست خارجی انتقاد کردند. اصولگرایان اما یا درباره این انتقادها سکوت کردند یا صرفا برای حمایت از احمدی نژاد به مقابله با منتقدان انکار هولوکاست پرداختند. به همین دلیل در انتخابات ۸۸ این فرصت فراهم نشد تا مشخص شود، آرایش واقعی جریان اصولگرا درباره انکار هولوکاست چیست.

پس ازگذشت ۴ سال از انتخابات ریاست جمهوری برخی کاندیداهای جریان اصولگرا می گویند که به انکار هولوکاست انتقاد دارند. قالیباف گفته که:« من می خواهم بگویم وقتی لازم نیست و تامین کننده منافع ما نیست، می آئیم این را{انکار هولوکاست} مطرح می کنیم. حتی یک ذهنیت درست می شود و یک بهانه در دست دشمن ترین دشمن انقلاب اسلامی که صهیونیست ها هستند می دهیم و آرمان های فلسطین را تحت تاثیر قرار می دهیم.»

یا حدادعادل گفته:« آقای احمدی نژاد صحبتی کرد که جار و جنجال درست کرد. من آن زمان در دوران ریاست مجلس در سفرهای خارجی که می رفتم می دیدم که صهیونیست ها در این باره چه تبلیغاتی کرده اند»

در مقابل سعید جلیلی از مدافعان انکار هولکاست است. علی باقری رئیس ستاد انتخاباتی وی گفته: «طرح این موضوع از سوی جمهوری اسلامی ایران باعث شد که ما غربی‌ها را در زمینه حقوق بشر در زمین خودشان به چالش بکشیم پس می‌توان گفت بر اساس نگاه ارزشی ما این موضوع باعث ایجاد فرصت شد.

واقع سوال شد که آیا این اتفاق افتاده یا نیفتاده؟ عده‌ای در داخل گفتند به ما ربطی ندارد و این مربوط به تاریخ‌دانان و محققان است، ولی به نظر من طرح این موضوع برای ما ایجاد فرصت کرد.»

باقری لنکرانی کاندیدای اصلی جبهه پایداری هم که محبور شد به نفع سعید جلیلی کنار برود، از مدافعان انکار هولوکاست است و گفته: اینکه برخی گفتند مطرح کردن هولوکاست و نقد تفکر صهیونیستی به طور علنی از نقاط ضعف سیاست خارجی است، برخلاف مبنایی که حضرت امام (ره) به ما آموخته‌اند، صحبت کردند.

باید با لایه‌های مردم حرف بزنیم و آن چه که امام و مقام معظم رهبری به ما آموخته‌اند دنبال کردن یک دیپلماسی عمومی است، کسانی که برخلاف این صحبت می‌کنند متوجه این نکته نشده‌اند.

انکار هولوکاست

سوال مهمی که کمتر به آن توجه شده و باید در این اختلاف نظرها در جستجوی پاسخ آن بود این است که طراح یا طراحان انکار هولوکاست به عنوان یک تاکتیک در سیاست خارجی ما چه کسی یا گروهی بود؟ و چگونه این طرح تبدیل به یک تاکتیک عملیاتی در سیاست خارجی ایران شد؟ از زمان طرح هولوکاست افراد گوناگونی به عنوان طراح این تاکتیک در رسانه ها معرفی شدند.

در اکثر محافل رسانه ای از محمد علی رامین معاون مطبوعاتی اسبق وزیر ارشاد به عنوان طراح این ایده یاد می شود. وی دبیرکل بنیاد جهانی هولوکاست است و تحصیل و اقامت وی در آلمان و فعایت های سیاسی که وی در این کشور داشته است، به این شائبه دامن زده که رامین تحت تاثیر برخی افکار، انکار هولوکاست را به عنوان یک ایده در حوزه سیاست خارجی پیشنهاد داده است. 

اختلاف نظرهای اخیر اما می تواند زوایای دیگری را هم روشن کند. اعضای جبهه پایداری مثل لنکرانی و افراد نزدیک به گفتمان آن یعنی سعید جلیلی از حامیان سرسخت انکار هولوکاست هستند و مشخص می شود که جریان تابع و حامی آیت الله مصباح یزدی یا افرادی که با وی قرابت گفتمانی دارند، به عنوان مدافع یا طراح انکار هولوکاست مطرح هستند.

نتیجه دیگر اینکه برخی اصولگرا ها از همان روز اول هم نگاه مثبتی به این طرح نداشتند اما به دلایل مختلف از جمله سمبه پرزور طراحان مجبور به سکوت شدند تا به امروز که با تغییر جو سیاسی کشور انتقادهای خود را مطرح می کنند. دلایل مخالفت این افراد و گروه ها هم در جای خود می تواند جالب باشد.

فضای سوء ظنی که نسبت به مبدع طرح هولوکاست یعنی محمد علی رامین هم وجود دارد و در شرایط مختلف بروز کرده در نوع خود جالب توجه است. چند وقت پیش شایعه بازداشت وی توسط نهادهای امنیتی در محافل رسانه ای پخش شد و چند وقت قبل تر یعنی در سال ۸۹ و حین بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه کتاب، گزارشی در سایت معظم له درباره برخورد محافظان رهبر انقلاب با آقای رامین و ممانعت از نزدیک شدن وی به ایشان منتشر شد که سوء ظن ها درباره ماهیت طراح ایده هولوکاست را تقویت می کرد.

کنارگذاشتن ناگهانی رامین از مناصب دولتی هم می تواند سوءظن ها را بیشتر تقویت کند. شاید باید منتظر گذر زمان بود تا ناگفته های بیشتری درباره زوایای تاریک این طرح مرموز و طراح یا طراحان آن فاش شود./فریادگر

 

 

 تاريخ : | | نویسنده : golfaam |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.