مخالفان كويتي اعتراض‌هاي خود را افزايش داده و بار ديگر در در ميدان الاراده واقع در مقابل ساختمان پارلمان اين كشور تجمع كرده و نسبت به تغييرات احتمالي در قانون انتخابات اعتراض كردند.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبكه الجزيره، معترضان كويتي كه فعالان سياسي و اعضاي پارلمان نيز در بين آنها بودند، تاكيد كردند: هر شب در ميدان الاراده تجمع خواهند كرد.

مخالفان كويتي از اواخر سال گذشته ميلادي تا 24 سپتامبر جاري يعني پيش از صدور حكم دادگاه قانون اساسي در زمينه تغيير حوزه‌هاي انتخاباتي همواره تظاهراتي عليه دولت برگزار كرده‌اند.

در اين راستا عصر دوشنبه حدود 3500 تن از مخالفان كويتي در ميدان مذكور تجمع كردند و تعيين فردي براي پست نخست وزيري را خارج از خانواده سلطنتي و ممانعت از تصدي دو فرد برجسته از خانواده آل صباح را براي پست وليعهدي خواستار شدند.

در اين تظاهرات كه حدود 21 نماينده پارلمان كه در فوريه انتخاب شده و دادگاه قانون اساسي در ژوئن آن را منحل كرده بود، شركت داشتند.

صدها تن از مخالفان بعد از پايان تجمع اصرار داشتند كه در ميدان الاراده بمانند. اين در حالي است كه وزارت كشور كويت اعلام كرده بود كه با هرگونه تجمع در اين ميدان برخورد خواهد كرد.

وليد طبطبائي، يكي از اعضاي پارلمان اظهار داشت: ما به عنوان ملت كويت تصميم گرفتيم كه نخست‌وزير كنوني يعني جابر مبارك جاي خود را به فرد ديگري بدهد و وي آخرين نخست وزير از خاندان آل صباح باشد. بدين ترتيب سلطنت براي خانواده صباح خواهد بود و پست‌هاي وزارتي از آن ملت.

وي اظهار داشت كه مردم بايد حرف اول و آخر را در كشور بزنند.

خالد شخير، از اعضاي پارلمان كويت نيز اظهار داشت كه مخالفان خواهان تشكيل دولتي منتخب هستند كه فردي خارج از خانواده سلطنتي آل صباح آن را هدايت كند.

وي افزود: اصل مشكلات ما اين است كه ما بر سر وليعهدي جنگ داريم و دو نخست وزير سابق يعني ناصر محمد و مشعل احمد دو برادر امير كويت دريافته‌اند كه اكثريت پارلمان هرگز به آنها براي تصدي پست وليعهدي راي نخواهد داد.تاريخ : | | نویسنده : golfaam |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.