آمارها نشان می دهد که روزانه 400 طلاق در کشور ثبت شده و این آمار رو به افزایش است ولی در آستانه روز ازدواج وزارت ورزش و جوانان بسته ای را ارائه کرده که جوانان برای اخذ وام 2 میلیون تومانی باید 4 شرط داشته باشند که به گفته کارشناسان این شروط بیشتر بازدارنده ازدواج است تا تشویق کننده.

به گزارش مهر، 7 روز دیگر یعنی در اولین روز از ماه ذیحجه سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است. روزی که ثبت آن در تقویم ملی ایران یادآوری اهمیت ازدواج در جامعه و تلنگری به مسئولان برای ارائه تسهیلات ازدواج آسان برای جوانان است.

در آستانه روزملی ازدواج نوشین نبئی مدیر گروه برنامه ریزی ازدواج و نهاد خانواده وزارت ورزش و جوانان از ارائه بسته پیشنهادی روز ازدواج پس ازنهایی شدن این بسته به هیئت دولت خبر داده و گفته: در این بسته دیده شده که زوجین برای دریافت وام 2 میلیون تومانی ازدواج باید 4 شرط داشته باشند:

1- داماد زیر 25 سال باشد

2- مهریه عروس زیر 110 سکه باشد

3- پدر یکی از زوجین فوت شده باشد!

4- یکی از زوجین دانشجو یا طلبه باشد

هر چند به گفته برخی از حامیان این طرح وزارت ورزش و جوانان به دنبال تشویق جوانان به امر ازدواج است ولی کارشناسان اینگونه اقدامات تشویقی را صحیح نمی دانند.

شروط جدید ازدواج خنده دار است!

حجت الاسلام شهاب مرادی صاحب نظر در حوزه خانواده و ازدواج در گفتگو با مهر در مورد بسته تشویقی ارائه شده از سوی وزارت ورزش و جوانان می گوید: باید برای برطرف کردن مشکلا متعدد حوزه ازدواج با تامل و تدبیر بیشتری برنامه ریزیهای بلند مدت انجام شود.

به نظر می رسد اقدامات تشویقی و حمایتی آن هم با این میزان مبلغ اثر قابل توجهی در پی نخواهد داشت.هر چند که مسائل اقتصادی مهم بوده و قابل چشم پوشی نیست ولی مسائل و مشکلات ازدواج و خانواده و موضوع با اهمیت نسل از جنس مسائل فرهنگی و اجتماعی است که راهکارهای و تدابیر متناسب خود را نیاز دارد.

پروفسور حسین باهر به عنوان کارشناس حوزه خانواده و آسیب شناس هم در گفتگو با مهر این شروط را خنده دار می داند و می گوید: این شروط به نوعی توهین است. چرا که فکرش را بکنید به شما بگویند اگر پدرت فوت کرده باشد برای ازدواج به تو وام می دهیم! به اعتقاد من وزارت ورزش و جوانان اگر می خواهد کاری انجام دهد بهتر است از مشاوران عالی خانواده و ازدواج استفاده کرده و جوانانی که به هر نحوی برای ازدواج مشکل مالی دارند به آنها تسهیلات ارائه کند نه اینکه تسهیلات را عمومی اعلام کند.

وی گفت: حتی می شود برخی سیاستهای تشویقی را برای تامین جهیزیه دخترها لحاظ کرد به شرطی که شخصیت و جایگاه دختر جوان تضعیع نشود.

ثبت روزانه 400 طلاق در کشور

احمد توسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرده است که آمار طلاق در کشور افزایش و ازدواج کاهش داشته است.

آمار ثبت ازدواج و طلاق در 5 ماهه نخست سال 91 میزان ثبت ازدواج 342902 واقعه ازدواج میزان ثبت طلاق 59402 واقعه طلاق

 هر چند وزارت ورزش و جوانان با هدف و نیت خیرخواهانه به دنبال کاهش آمار طلاق و افزایش ازدواج است ولی ارائه برخی بسته های تشویقی می تواند جنبه معکوس در جامعه داشته باشد.تاريخ : | | نویسنده : golfaam |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.