معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: در حال بررسی جزییات حادثه انتحاری روز جمعه در چابهار هستیم.

علی عبدالهی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امروز(جمعه) ساعت 12:20 یک نفر قصد عملیاتی انتحاری در مسجد امام حسین چابهار را داشت که البته در اجرای این عملیات ناکام ماند اما بسیجیان و نیروی انتظامی او را شناسایی و تعقیب کردند که در نتیجه آن فرد اقدام به فرار کرد و در حین فرار عملیات انتحاری انجام داد و خودش نیز هلاک شد.

وی افزود: دو تن از بسجیان در این عملیات شهید و پنج تن مجروح شدند.

وی خاطرنشان کرد: در حال بررسی جزئیات این حادثه و همچنین شناسایی فرد کشته شده هستیم و جزئیات کامل را پس از به نتیجه رسیدن اعلام خواهیم کرد.

دادستان زاهدان نیز در گفت‌وگو با ایسنا با محکوم کردن اقدام تروریستی چابهار تاکید کرد که دستگاه قضایی پاسخ این اقدام شوم تروریست‌ها را خواهد داد.

محمد مرزیه اظهارکرد: در زمان برگزاری نماز جمعه در حسینیه امام حسین(ع) شهرستان چابهار فردی ملبس به لباس نظامی قصد ورود به مراسم نماز جمعه را داشت که ماموران درب ورودی به وی مشکوک می‌شوند.

وی افزود: فرد مذکور که با خود مواد منفجره داشته، متواری می‌شود و در حین تعقیب و گریز خود را منفجر می‌کند.

دادستان زاهدان اعلام کرد: متاسفانه در این حادثه دو بسیجی به شهادت می‌رسند و دو بچه خردسال و یک مامور نیروی انتظامی مجروح می‌شوند.

وی هدف این‌گونه اقدامات را تفرقه میان شیعه و سنی و ناامن جلوه دادن استان‌های مرزی کشور و ایجاد یاس و ناامیدی میان مردم در کنار تحریم‌ها عنوان کرد و با محکوم کردن چنین اقداماتی تاکید کرد که دستگاه قضایی پاسخ این اقدام شوم تروریستی را خواهد داد.

به گزارش ایسنا در پی حمله انتحاری روز جمعه فردی در مسجد امام حسین(ع) فردی با مواد منفجره که قصد ورود به مسجد امام حسین (ع) چابهار مکان اقامه نماز جمعه این شهر را داشت از سوی نیروهای امنیتی شناسایی شد.

این فرد در پی شناسایی از طرف مامورین فرصت ورود به مسجد را نیافت و خود را خارج از مسجد منفجر کرد.

نماینده مردم چابهار در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا این عملیات انتحاری را به شدت محکوم کرد.

یعقوب جدگال گفت: این اقدام تروریستی خلاف شرع، اسلام و متضاد با همه‌ی آموزه‌های انسانی است.

وی با تاکید بر این‌که «هر انسانی چنین اقداماتی را محکوم می‌کند»، گفت: کسانی که دست به اقداماتی نظیر این می‌زنند تنها با اسلام دشمنی دارند.

وی با بیان این‌که «احتمالا افرادی که دست به حمله انتحاری امروز زده‌اند بازماندگان گروه‌های تروریستی قبل هستند» اظهار کرد: ‌هدف آن‌ها چیزی به جز تفرقه‌انگیزی میان شیعه و سنی و اقوام مختلف در منطقه نیست اما ‌این اقدامات کورکورانه نمی‌تواند آنها را به هدف شوم‌مان برساند و تنها منجر به افزایش انسجام و وحدت شیعه و سنی و ملت ایران خواهند شد.

نماینده مردم چابهار در مجلس با ابراز امیدواری نسبت به این‌که بتوانیم با برنامه منسجم و دقیق جلوی چنین حوادث تلخی را بگیریم، شهادت دو نفر از مردم چابهار در این حادثه را به خانواده‌های آنان و مردم این شهر تسلیت گفت.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در چابهار نیز ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی گفت: چهره پلید استکبار جهانی بار دیگر در حادثه تروریستی چابهار نمایان شد.

جدگال اظهار کرد: این اقدامات صد در صد محکوم است و هدف استکبار اختلاف افکنی بین مسلمانان است.

وی شهادت همطنان‌مان را در این حادثه تروریستی به مردم شریف استان تسلیت گفت و از مردم استان خواست تا هوشیاری خود را در برابر این حرکات دشمن حفظ کنند.

نماینده مردم چابهار در مجلس تاکید کرد: حادثه تروریستی چابهار با جدیت در مجلس و استان پیگیری خواهد شد.

یک عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به عملیات انتحاری اخیر در چابهار گفت: خوشبختانه در ترور اخیر،‌ برنامه‌ریزان به هدفت بزرگ خودشان نرسیدند.

حسینعلی شهریاری گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: مشخص است که عوامل استکبار به دنبال ناامن کردن مرز های کشور هستند و این اقدام هم از همین خواسته سرچشمه می‌گیرد. خوشبختانه در حادثه تروریستی ظهر روز جمعه با هوشیاری ماموران امنیتی عوامل حادثه نتوانستند به هدف بزرگ خود برسند و مهاجم در حال فرار اقدام به انتحار کرد که متاسفانه تاکنون چند کشته زخمی به جای گذاشته است.

وی در پاسخ به این‌که چه کسانی مسوولیت این اقدام را به عهده دارند، گفت:‌ مشخص است که دست گروه‌هایی مانند جندالله در کار است،‌ البته تروریست‌هایی که به دنبال ایجاد ناامنی هستند‌،‌ از عربستان، استکبار جهانی و منافقین تغذیه می‌شوند.

وی در مورد اهداف این اقدام تروریستی نیز اظهار کرد: علاوه بر ایجاد ناامنی در مرزها عده‌ای به دنبال ایجاد درگیری‌های قومی در منطقه هستند و این اقدامات هم به همین دلیل رخ داده است.

شهریاری در پایان ابراز امیدواری کرد که با هوشیاری بیش از پیش مسوولان امنیتی و اطلاعاتی شاهد کاهش حوادثی مانند این باشیم.

هم‌چنین رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر به ایسنا گفت: «مرتضی آسوده» و «حامد بزی» دو تن از اعضای داوطلب جمعیت هلال‌احمر چابهار بودند که به شهادت رسیدند.

فرحناز رافع با بیان این‌که «به تازگی خانه داوطلبی در چابهار تاسیس شده بود» گفت: این دو شهید نیز از اعضای خانه داوطلبان هلال‌احمر چابهار بودند.

به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان رییس بیمارستان امام‌علی(ع) چابهار با بیان این‌که «وضعیت مجروحان حادثه تروریستی مطلوب است»، گفت‌: بلافاصله پس از اعزام حادثه‌دیدگان به بیمارستان، اقدامات درمانی انجام شد.

دکتر «عبدالحسین عباسی» در این‌باره افزود: هم‌اکنون وضعیت عمومی مجروحان مطلوب است.

دکتر «منصور شکیبا» رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان نیز درباره این حادثه گفت: ساعت 12 امروز اولین عامل انتحاری با هدف انجام عملیات، قصد وارد شدن به مسجد امام‌حسین(ع) چابهار را داشت که توسط دو نفر از پرسنل بسیجی به نام‌های «مرتضی آسوده» و «حامد بزی» شناسایی می‌شود.

وی ادامه داد‌: پس از شناسایی، عامل انتحاری نسبت به انفجار کمربند خود اقدام می‌کند و این دو بسیجی به شهادت می‌رسند.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان گفت: در پی این حادثه 4 نفر از افرادی که اطراف ایستاده بودند نیز دچار موج‌گرفتگی شدند که 3 نفر از آنان کودک بودند.

دکتر شکیبا افزود: بلافاصله پس از اطلاع از حادثه 4 آمبولانس در محل حاضر شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان تصریح کرد: 3 اتاق بحران نیز درمجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشکیل جلسه دادند و اقدامات لازم بلافاصله انجام شد.

وی انجام این اعمال ننگین که با هدف تفرقه‌افکنی و با برنامه‌ریزی بیگانگان انجام می‌شود را به شدت محکوم کرد.


تاريخ : | | نویسنده : golfaam |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.