انتخابات ریاست جمهوری ایران,جریان اصلاح طلبی

اصلاحات زنده است حتی با دستانی بسته

کسری نوری در سرمقاله روزنامه بهار نوشت: در این انتخابات واقعیت و حقیقتی نهفته است که ثابت می‌کند جریان اصلاح‌طلبی به‌طور بالقوه از چنان قدرت و دامنه نفوذی برخوردار است که حتی در روزهای عسرت و تنگنا هم، با اندکی تحرک قادر خواهد بود، تاثیری شگرف بر تحولات سیاسی کشور بگذارد.

این امر را نباید یک رجزخوانی سیاسی قلمداد کرد، بلکه بیان واقعیتی است که چنانچه دور از لجاجت‌های تنگ‌نظرانه در سپهر سیاسی ایران به رسمیت شناخته شود، در بسط و تعمیق دموکراسی کارساز خواهد بود.اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری حضور داشتند؛ اما غیرقابل کتمان است که این حضور، حداکثری و با معرفی نامزدهایی نبود که دوست و دشمن می‌دانند در صورت حضورشان در انتخابات، کسی یارای رقابت با آنها را نداشت و با فاصله معناداری از سایرین به ریاست‌جمهوری می‌رسیدند.

تصمیم خردورزانه اصلاح‌طلبان به ائتلاف کار را به آنجا رساند که بعضی از اصولگرایان که بارها مدعی مرگ و پایان اصلاح‌طلبی در ایران شده و اعلام می‌کردند که اصلاح‌طلبان "عددی" نیستند، پریشان خاطر و نگران در روزنامه کیهان نوشتند که: با توجه به زمان اندک باقیمانده به انتخابات و با توجه به برخی نظرسنجی‌ها که حکایت از احتمال راهیابی یک اصولگرا و کاندیدای رقیب به دور دوم دارد، به نظر می‌رسد، اصولگرایان برای جلوگیری از ریسک شکست، باید درایت به خرج دهند.

برخلاف آنچه بعضی از اصولگرایان تندرو مدعی می‌شوند، اصلاحات زنده است و حتی با دستانی بسته، رقیبی قدر به حساب می‌آید. پس چه بهتر که این آقایان، تصویری واقعی از رقیب ارائه دهند تا هم گرفتار تناقض‌گویی نشوند و هم در صورت پیروزی در یک رقابت [البته برابر]، توفیق خود را ناچیز جلوه ندهند، چون قاعدتا پیروزی بر یک "مرده" که مایه مباهات و شادمانی نخواهد بود.

اکنون با وجود همه مصائبی که این سال‌ها بر این سرزمین رفت، می‌شود خرسند بود که حداقل دستاورد هزینه‌هایی که از جیب ملت پرداخت شد، این بود که اولا ثابت شد اصلاحات زنده است. ثانیا، گرایش‌های افراطی با کمترین اقبال مواجه‌اند و سرانجام این‌که باید همه جریان‌های سیاسی را به رسمیت شناخت و به آن‌ها احترام گذاشت./بهار نیوز

 

 

 تاريخ : | | نویسنده : golfaam |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.