اخبار, سرمقاله روزنامه کیهان

تاکید مجدد کیهان: در انتخابات اخیر، اصولگرایی پیروز شد، اصلاح طلبی شکست خورد

حسین شریعتمداری در سرمقاله روزنامه کیهان نوشت:

* (در انتخابات اخیر) گفتمان اصولگرایی پیروز شده است. واقعیتی که برای دشمنان بیرونی، اصحاب فتنه و برخی از مدعیان اصلاحات تلخ و ناگوار بود تا آنجا که هیچیک از آنها نتوانستند ناخشنودی آمیخته به عصبانیت خود را از مواضع دکتر‌روحانی (در کنفرانس خبری دوشنبه گذشته)پنهان کنند.

چند ساعت بعد از کنفرانس خبری رئیس جمهور منتخب، خبرنگار یکی از رسانه‌های زنجیره‌ای برای مصاحبه با نگارنده تماس گرفت. اوج کار روزنامه بود و فرصتی برای مصاحبه نبود ولی ایشان اصرار داشت که می‌خواهد درباره علت شکست اصولگرایان سؤال کند! پرسیدم؛ شما کنفرانس خبری آقای روحانی را دیده‌اید؟ گفت؛ از ابتدا تا انتها. پرسیدم؛ کدامیک از مواضع ایشان با مواضع اصلاح‌طلبان همخوانی داشت؟ چند ثانیه‌ای سکوت کرد و گفت؛ راستش را بخواهید، هیچکدام! پرسیدم؛ کدامیک از نظرات وی با دیدگاه اصولگرایان در تناقض بود؟! جوابی نداد ولی پرسید؛ یعنی نامزدهای اصولگرا شکست نخورده‌اند؟! گفتم؛ نامزدها شکست خورده‌اند اما، اصولگرایی نه.

 

* مدعیان اصلاحات شکست سختی را متحمل شده‌اند. اصلاح‌طلبان این شکست را از قبل پیش‌بینی می‌کردند و به همین علت نامزد اختصاصی خود را برای پیشگیری از وزن‌کشی در انتخابات، مجبور به کناره‌گیری کردند. روحانی تاکید کرده بود که نمی‌خواهد وامدار هیچ گروهی باشد و در صورت پیروزی، از کسانی که اعلام حمایت کرده‌اند بدون ذکر وابستگی گروهی و حزبی آنها تشکر خواهد کرد که کرد! و کاش از عوامل فتنه آمریکایی- اسرائیلی تشکر نمی‌کرد. 

 

مدعیان اصلاحات از پاسخ های آقای روحانی در کنفرانس خبری، که علی‌رغم اصرار خبرنگاران زنجیره‌ای حاضر نشده بود جبهه اصلاحات را در آرای خود سهیم کند، به شدت عصبانی هستند. سران این جبهه نتیجه گرفته‌اند که با حضور در انتخابات به دروغ بودن ادعای تقلب در انتخابات 88 و خیانتی که مرتکب شده بودند اعتراف کرده‌اند ولی در مقابل این هزینه کلان، هیچ دستاوردی نداشته‌اند.

 

 

بادامچیان: هاشمی با شکستی که از احمدی‌نژاد خورد، چطور می‌توانست به رای‌آوری روحانی کمک کند؟

شرق در گفت و گویی با اسدالله بادامچیان نوشت:

انتخاب روحانی را باید اتفاقی غافلگیرکننده دانست، اما باید این را در نظر داشته باشیم که همیشه در ایران انتخابات در شرایطی آزاد و رقابتی برگزار شده است و به همین دلیل در یک روز آقای «خاتمی» با نتیجه‌ای غافلگیر‌کننده «ناطق» را شکست دادند و در سال 84 هم احمدی‌نژاد با اینکه چندان شناخته شده نبود مقابل هاشمی‌رفسنجانی، برنده شد و حالا هم حسن روحانی با 18میلیون رای، توانست به‌عنوان رییس‌جمهوری، دولت یازدهم را در اختیار خود بگیرد. روحانی نتیجه تصمیم توده مردم است، آن هم در شرایطی که تا روزهای آخر همه تحلیل‌ها و نظرسنجی‌ها حکم به انتخاب آقای «قالیباف» داشتند.

 

‌حمایت مستقیم هاشمی و خاتمی از روحانی تحلیلی است که اصلاح‌طلبان برای فرار از شکست عنوان می‌کنند. هاشمی با شکستی که از احمدی‌نژاد خورد، چطور می‌توانست به رای‌آوری روحانی کمک کند. گروهی که حاشیه‌نشین شده و با بی‌توجهی مردم مواجه است، سعی می‌کنند تا با طرح این موضوع، اینطور القا کنند که همچنان حیات سیاسی‌اش ادامه دارد.

 

شما در روزنامه «شرق» سعی می‌کنید، این ذهنیت را به جامعه تزریق کنید که رای‌آوری روحانی، رای‌آوری اصلاح‌طلبان بود. در حالی که مردم روحانی را گزینه آنها نمی‌دانستند.

رای روحانی، نتیجه اجماع اصلاح‌طلبان با طیف نزدیک به هاشمی هم نبود. من دلم می‌خواست آقای عارف در صحنه بماند تا مشخص شود که چقدر رای داشتند. اگر آنها می‌توانستند رای داشته باشند، هیچ وقت با اصولگرایان اعتدالی به قول شما، همدست نمی‌شدند. آقای دکتر روحانی یک اصولگرا و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز است.

 

روحانی مجتهدی است که خبره ملت است و به همین دلیل نمی‌توان او را اصلاح‌طلب خواند. نگاه شما با آنچه مردم می‌پندارند، فرق می‌کند و به همین دلیل است که مردم روزنامه «شرق» را نمی‌خوانند و روشنفکران و سیاسیون شما را می‌خوانند. واقعا روزنامه «شرق» تصمیم ندارد تغییر رویه بدهد تا بلکه مورد توجه توده‌های مختلف مردم قرار بگیرد؟

 

‌جریان اصلاحات از همان ابتدا تاکید داشت که دستش خالی است و گزینه حداکثری ندارند که بتوانند به‌طور جدی وارد صحنه انتخابات شوند. حتی آقای عارف هم تاکید داشت که نامزد اصلاحات نیست، چون می‌دانست که آن گروه، جایگاهی در جامعه ندارد. سوال من این است که چرا روحانی در کنفرانس خبری اشاره‌ای به این مسایلی که شما عنوان می‌کنید، نکردند.

 

‌من با آقای خاتمی رفیق هستم و احترام او را همیشه نگه داشته‌ام. پس بدانید که افراطی نیستم و اگر نظری دارم حتما به آن اعتقاد دارم. همچنین باید گفت هاشمی هم اصولگراست و اگر نقشی هم در پیروزی داشت، باید به حساب اصولگرایان نوشت. تحلیل واقعی این است که اکثریت مردم بین شش نفر با تصمیم شخصی، ترجیح دادند که رای خود را به نام حسن روحانی بنویسند./خبرآنلاین

 

 تاريخ : | | نویسنده : golfaam |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.