طرح کاهش ساعت کار از 8 ساعت به 6 ساعت در سوئد بحث انگیز شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، حزب چپ سوئد طرحی را پیشنهاد کرده است که ساعات کار که در حال حاضر 8 ساعت است به 6 ساعت در روز کاهش یابد.

بر اساس این پیشنهاد، افراد در هفته 30 تا 35 ساعت کار خواهند کرد و همان دستمزد 8 ساعت کار روزانه را دریافت خواهند کرد.

 هزینه این طرح در صورت اجرا، 11 تا 12 میلیارد کرون خواهد بود. طرفداران این طرح می گویند طولانی بودن ساعات کار کیفیت کار و کارایی افراد را کاهش می دهد به همین علت با کاهش ساعت کار عملا کارایی افراد و کیفیت کار آنها بالا می رود.

 یکی از کارشناسان در این خصوص گفت اجرای آزمایشی این طرح نشان می دهد بازدهی کارگران و کارمندان در 6 ساعت بیشتر از 8 ساعت کار است و شرایط روحی آنها نیز بهتر می شود.

یک کارگر خودروسازی هم گفت کیفیت و بازدهی افراد با کاهش 8 به 6 ساعت کار به میزان قابل توجهی بهبود پیدا می کند. ما قبلا 8 ساعت کار می کردیم اما دو ساعت آخر کارمان دیگر کیفیت نداشت.

یکی از نمایندگان پارلمان سوئد گفت ما مصمم هستیم این کار را انجام دهیم زیرا می دانیم در برخی گروههای کاری میزان بیماری در نتیجه ساعات طولانی کار زیاد است. طولانی بودن ساعات کار استرس زیادی ایجاد می کند. بسیاری از این افراد به سن 65 سالگی که سن بازنشستگی است نمی رسند و می میرند.

یک زن پرستار گفت به نظر من کار کردن برای 6 ساعت با همان حقوق و مزایا خیلی خوب است اما مسئله این است که آیا این طرح امکان پذیر است یا خیر زیرا من به عنوان یک پرستار با انسانهایی سر و کار دارم که دائما به کمک ما نیاز دارند و نمی توان آنها را با ماشین مقایسه کرد.

یکی از مخالفان این طرح گفت به نظر من این سیاست علت اصلی نابودی اقتصادهایی نظیر یونان و ایتالیا و اسپانیا و پرتغال بوده است. به نظر من چنین سیاستهای سوسیالیستی عامل نابودی اقتصادی و منابع مالی است.


تاريخ : | | نویسنده : golfaam |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.