قتل با الهام از فيلم‌هاي ماهواره‌اي

مرد معتادي كه تحت‌تاثير خشونت ناشي از تماشاي فيلم‌هاي ماهواره‌اي، پسر يازده ساله برادر زن خود را كشته و جسدش را در گودالي در حومه شهر دولت آباد برخوار اصفهان دفن كرده بود، دستگير شد.

عامل جنايت وانمود كرده بود پسر خردسال به انگيزه اخاذي از خانواده‌اش ربوده شده؛ اما دستنوشته‌اي كه براي گرفتن پول و رهايي گروگان به خانه مادربزرگ كودك فرستاده بود، راز او را فاش كرد.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش جام‌جم، اوايل شهريور امسال مردي با حضور در پليس آگاهي شهر دولت‌آباد برخوار از گم شدن، پسر يازده ساله‌اش خبرداد و براي يافتن وي كمك خواست.

پدر كودك به پليس گفت: من و همسرم پس از 11 سال زندگي مشترك صاحب فرزند شديم. روز حادثه فرزندمان براي خريد از خانه بيرون رفت و بازنگشت. در پي غيبت طولاني‌اش، به جستجوي او پرداختيم اما موفق به يافتن فرزندمان نشديم.

در پي اين شكايت، ماموران با اطلاعاتي كه از پدر كودك به‌دست آوردند، جستجو براي يافتن وي را آغاز كردند و تصاوير او را در اختيار گشت‌هاي انتظامي قرار دادند.

در خواست 50 ميليون توماني براي آزادي كودك

تحقيقات در اين ارتباط ادامه داشت تا اين كه چند روز بعد مرد شاكي دوباره با حضور در پليس آگاهي، اطلاعات جديدي را در اختيار پليس قرار داد و گفت مردي غريبه‌ در تماس با خانواده‌ام اعلام كرده فرزندمان را ربوده و بايد براي آزادي وي 50 ميليون تومان پرداخت كنم، در غير اين صورت فرزندم را خواهد كشت.

با اطلاعات به‌دست آمده از خانواده شاكي، روند رسيدگي به پرونده وارد مرحله جديدي شد و مامـــــوران با آموزش به اعضاي خانواده از آنها خواستند در محل ملاقات با مرد آدم ربا حضور يابند تا پليس متهم را دستگير كند.

در حالي كه تحقيقات نامحسوس پليس براي دستگيري مرد آدم ربا و نجات كودك آغاز شده بود، مرد آدم ربا چند مرتبه ديگر با خانواده كودك تماس تلفني گرفت و هر بار محل قرار را تغيير مي‌داد و مي‌خواست خانواده كودك پول را به آنجا بياورند؛ اما خودش در محل‌هاي قرار حاضر نمي‌شد.

دستنوشته، پليس را به متهم رساند

جستجو‌ها ادامه داشت تا اين‌كه هفته گذشته خانواده شاكي دستنوشته‌اي را در اختيار پليس آگاهي قرار دادند و گفتند كه آن را در حياط خانه مادربزرگ كودك پيدا كرده‌اند. طبق آن دستنوشته از آنها خواسته شده بود، ساعت 10صبح به جاده منتهي به امامزاده شهر بروند و كيسه پول را در آنجا بگذارند و كودك را تحويل بگيرند.

كارآگاهان جنايي با اطلاع از اين موضوع، پس از آموزش به خانواده شاكي همراه آنها در محل ملاقات حضور يافتند و محل را تحت‌نظر قرار دادند اما اين بار هم از مرد آدم‌ربا خبري نشد.

كارآگاهان با بررسي دستنوشته احتمال دادند، فردي كه آن را نوشته، آشنايي كامل با خانواده شاكي دارد و از سرنوشت پسر خردسال مطلع است.

ردپاي يك آشنا در ناپديد شدن كودك

ماموران با بررسي دستخط‌ اعضاي خانواده و تعدادي از اقوام نزديك فرد ربوده‌ شده، متوجه شدند دستنوشته شباهت بسياري به دستخط شوهرعمه كودك ربوده شده دارد بنابراين، اين مرد را به عنوان مظنون پرونده تحت نظر گرفتند و معلوم شد، وي معتاد بوده و آرامش را از اعضاي خانواده‌اش گرفته است.

روز گذشته سرهنگ حسين زاده رييس پليس آگاهي استان اصفهان در ارتباط با اين پرونده به خبرنگار ما گفت: كار آگاهان جنايي با ظنين شدن به شوهرعمه پسر ربوده شده رفت و آمد‌هاي وي را زير نظر گرفتند تا اين كه معلوم شد، وي آخرين فردي بوده كه پسر خردسال را ديده است بنابراين پس از هماهنگي قضايي، شوهرعمه معتاد از سوي پليس دستگير و براي تحقيقات به پليس آگاهي شهر دولت‌آباد برخوار منتقل شد.

وي افزود: متهم در بازجويي مقدماتي ادعا كرد از سرنوشت پسر ربوده شده اطلاعي نداشته و دستنوشته متعلق به وي نيست؛ اما در ادامه تحقيقات پليس اعتراف و راز يك جنايت هولناك را فاش كرد.

اعتراف متهم به جنايت

متهم به قتل درباره انگيزه‌اش به پليس گفت: علاوه بر مصرف مواد مخدر، فيلم‌هاي ماهواره‌اي نگاه مي‌كردم و تحت‌تاثير اين فيلم‌ها اخلاق و رفتارم تغيير كرده بود. روز حادثه نيز پس از تماشاي يك فيلم و تحت تاثير خشونت ناشي از آن، با ديدن پسر 11 ساله برادرزنم، با وي درگير شدم و او را بشدت كتك زدم.

در ادامه تحقيق مشخص شد، متهم پس از آن‌كه كودك را به قتل مي‌رساند، از ترس دستگيري جسد وي را درون گودالي دفن مي‌كند و با اجراي يك سناريوي ساختگي طوري وانمود مي‌كند كه كودك به انگيزه اخاذي ربوده شده است.

رييس پليس آگاهي استان اصفهان يادآور شد: در پي اعتراف تكان‌دهنده متهم، كارآگاهان جنايي به محل دفن كودك اعزام شدند و با كشف جسد، آن را به پزشكي قانوني منتقل كردند.

بنابراين گزارش، متهم به قتل با قرار قانوني روانه زندان شد. تحقيقات تكميلي در اين زمينه ادامه دارد./جام جم آنلاین

 تاريخ : | | نویسنده : golfaam |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.