خلافکاری به نام آرش که پس از آزاد شدن از زندان دست به گردنبند قاپی در پایتخت زده بود،‌ با تلاش شبانه روزی پلیس به دام افتاد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در مورخه 10/12/1393 خانمی حدودا 70 ساله با مراجعه به کلانتری 107 فلسطین به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت مورد سرقت به شیوه گردنبند قاپی قرار گرفته است .

پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع گردنبندقاپی و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار رگفت .

اظهارات مالباخته :
مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در ساعت 13:30 مورخه10/12/93 در میدان شهدای هفتم تیر – خیابان مفتح – نبش خیابان شهید شیرودی قصد عبور از عرض خیابان را داشتم که ناگهان یک دستگاه موتورسیکلت با یک سرنشین در مقابل من توقف کرد و در یک لحظه دست خود را به سمت گردنم دراز و در اقدام به سرقت گردنبند و مدال طلای همراه به ارزش تقریبی دو میلیون تومان کرد .

شاکیه با وجود سن بالا ، با ارائه مشخصات دقیق از چهره فرد سارق به کارآگاهان گفت : "سارق جوانی حدودا 37 الی 40 ساله ، کمی چاق اما تنومند بود که از کلاه و لباس پشمی نیز استفاده کرده بود .

اخبار,اخبارحوادث,خلافکاران


شناسایی مجرم سابقه دار پلیس آگاهی :
با توجه به اظهارات دقیق مالباخته در خصوص چهره فرد سارق ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمین و سارقین حرفه ای در زمینه گردنبند قاپی بنام آرش . م شدند که پیش از این بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، کیف قاپی ، قدرت نمایی با سلاح سرد و بویژه گردنبندقاپی دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز در مورخه 28/02/1393 توسط پایگاه سوم آگاهی دستگیر و روانه زندان شده بود .

با شناسایی دقیق تصویر آرش مستانه از سوی مالباخته و همچنین شناسایی ر متهم از طریق دوربین های مداربسته که با وجود استفاده از وسایل پوششی توسط کارآگاهان شناسایی شده بود ، کارآگاهان با بررسی آخرین سابقه دستگیری متهم اطلاع پیدا کردند که "آرش . م" پس از آخرین دستگیری خود در مورخه 28/02/1393 و صدور محکومیت و روانه شدن به زندان ، مجددا در مورخه 02/07/1393 و با تأمین قرار وثیقه آزاد شده است . 

افزایش وقوع سرقت ها همزمان با آزادی آرش از زندان :
در شرایطی که همزمان با آزادی آرش . م از زندان ، پرونده های متعدد گردنبند قاپی بویژه گردنبند قاپی و سرقت از زنان در سطح شهر تهران به شکل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده و با توجه به شباهت موجود در تمامی این سرقت ها در خصوص انجام سرقت ها توسط تک سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت با هیکلی تنومند و نسبتا چاق و احتمال زیاد ارتکاب تمامی این سرقت ها از سوی آرش ، تمامی این پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ تجمیع و شناسایی مخفیگاه آرش و دستگیری وی به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفت .

دستگیری متهم در داخل مخفیگاه :
دستگیری "آرش . م" در شرایطی در دستور کار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که هیچگونه اطلاعات اولیه ی قابل بهره برداری در خصوص مخفیگاه آرش وجود  نداشت و او نیز پس از آزادی از زندان ، بلافاصله محل سکونت خود را تغییر داده و حتی اعضای خانواده اش نیز از محل سکونت وی اطلاعی نداشتند ؛ در چنین شرایطی و در حالیکه آرش بواسطه سوابق متعدد دستگیری و زندان ، تمامی اقدامات احتیاطی جهت جلوگیری از دستگیری توسط پلیس را انجام داده بود ، اما با این وجود و با انجام اقدامات گسترده پلیسی و شبانه روزی سرانجام مخفیگاه وی در منطقه تهرانسر شناسایی و او بار دیگر و به صورت غافلگیرانه در مورخه 10/01/1394 دستگیر شد .

 

اخبار,اخبارحوادث,خلافکاران


شناسایی دهها مالباخته :
"آرش . م" که بیش از 15 سال در زمینه سرقت فعالیت داشته و طی این مدت بارها توسط پلیس آگاهی دستگیر شده و به مجرمی شناخته شده در پلیس آگاهی بویژه در میان کارآگاهان مبارزه با کیف قاپی و گردنبندقاپی ( کارآگاهان مبارزه با سرقت های خاص ) تبدیل شده ، پس از دستگیری صراحتا به دهها فقره گردنبند قاپی در مناطق مختلف شهر تهران اعتراف کرد ؛ همزمان با دعوت تعدادی از شکات و مالباختگان ، آرش از سوی این افراد مورد شناسایی قرار گرفت .

سرهنگ کارآگاه صفدر جانپرور ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : "با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره گردنبندقاپی در مناطق مختلف شهر تهران و شناسایی قعطی متهم از سوی دهها مالباخته و به جهت شناسایی دیگر مالباختگان و جرایم ارتکابی متهم ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر آرش . م از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند " .
 اخبار  حوادث  -  باشگاه  خبرنگاران تاريخ : | | نویسنده : golfaam |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.